Чернігівська обласна благодійна організація
“Аратта”


Eng

 

––– Головна | Про нас | Новини | Гуртки | Нашi партнери | Галерея | Контакти –––

 

Наші досягнення та реалізовані проекти:

 • 1 червня до 30 листопада 2018 року. "Повноцінне життя: навички для людей з інвалідністю, затребувані ринком праці" за підтримки BEARR Trust Small Grants Scheme
  Короткострокові та довгострокові цілі проекту:
  1. Надати людям з психічними та фізичними вадами 16-35 років навички, необхідні на ринку праці.
  2. Провести серію освітніх заходів, спрямованих на розширення можливостей людей з інвалідністю базовими знаннями про права людини та законодавство у сфері праці.
  3. Навчання людей з інвалідністю навичкам, необхідним на ринку праці: курси англійської мови, перукаря, користувача ПК, манікюру.
  4. Професійна реалізація людей з обмеженими можливостями та забезпечення їх права на працю та зайнятість.
  Партнери проекту:
  • Чернігівський міський центр зайнятості;
  • КУ «Чернігівський обласний молодіжний центр» Чернігівської обласної ради.
   
 • Липень 2018 року. В рамках обласної Програми «Молодь Чернігівщини» на 2016-2020 при підтримці Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної держадміністрації здійснено проект «Сонячне коло». З 1 по 16 липня 2018 року в мальовничому природному комплексі «Голубі озера» (Ріпкинський район) пройшов наметовий табір для 35 учасників з національно-патріотичною програмою «Цвіт папороті».
   
 • Травень 2018 року. Малий проект «Сімейний фестиваль «Берегиня». Аратта в рамках програми "Молодь міста Чернігова 2017- 2020 рр.", при підтримці Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради провела малий проект «Сімейний фестиваль «Берегиня». Він сприяв формуванню національної свідомості, традицій, поваги до сімейних цінностей, формуванню мовленнєвої культури, набуттю навичок та практичного досвіду з розпису писанок.
   
 • 2016–2017рр. Проект "Повноцінне життя". "Аратта", в партнерстві із Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Спілкою Робітничих Самаритян Грузія (ASB-Georgia), в рамках проекту "Соціальні послуги-спільними зусиллями" за підтримки Європейського Союзу. При ЧОБО «Аратта» працюють групи денного перебування людей з особливими потребами, де вони отримують допомогу в самообслуговуванні, харчування, зможуть відвідувати заняття з фахівцем - реабілітологом і творчі майстер-класи. До послуг клієнтів: заняття з трудотерапії, групові психологічні тренінги, творчі майстерні, індивідуальні консультації з психологом, участь у діяльності Театру реабілітації «Дивосад». Так «Аратта» сприятиме позитивним змінам у житті людей з особливими потребами.


   
 • 2016-2020 роки. Проект «Крок назустріч». В рамках Програми розвитку громадянського суспільства в місті Чернігові. Мета проекту: підвищення рівня соціалізації молодих людей з особливими потребами; сприяння ліквідації психологічних бар’єрів між здоровими людьми та інвалідами шляхом проведення арт-терапії; пропагування потенціалу та внеску людей з особливими потребами в розвиток соціуму шляхом виготовлення тематичного буклету. Наша організація пропонує новий метод: створення творчих змішаних колективів для проведення арт- та театро-терапії, для аматорського оволодіння професійними знаннями, вміннями та навичками. Наш інтеграційний Театр «Дивосад», де на рівні зі здоровою молоддю, приймає участь молодь з різними захворюваннями. Театр має свої історії успіху і прагне поділитися досвідом з суспільством. Проект «Крок назустріч» має сприяти зміні акцентів у трактуванні концепції інвалідності, де на зміну медичній моделі прийшла б соціальна, де в центрі всього стоїть людина та її особистість.


   
 • Вересень 2015 - грудень 2015 року. Проект «Територія успіху-3»: було організоване змістовне дозвілля, яке сприяло формуванню особистості та розвитку здібностей дітей та молоді міста Чернігова шляхом створення сприятливих умов роботи Учбового центру ЧОБО «Аратта» для позитивної творчої діяльності та обміну досвідом. Були здійснені заходи по організації та роботі Учбового центру. Учасниками проекту були діти та молодь від 6 до 35 років, із найбільш вразливих верств населення, 150 чоловік. Кількість учбового часу на гуртки становила 80 годин. Проведено 1 майстер-клас та 2 тренінги для представників НДО м. Чернігова на теми: «Організація та проведення майстер-класу по досвіду роботи театру реабілітації «Дивосад», «Підготовка волонтерів до роботи з формування толерантного ставлення щодо дітей,яких торкнулася проблема інвалідності», «Щодо запобіганню профвигоранню. Позитивне мислення та життєтворчість». Проект дав змогу задіяти не менше 150 чол. у реалізації своїх можливостей, залучити їх до створення особистої ситуації успіху, навчитися спілкуванню та освоєнню нових умінь та навичок. Ми маємо надію, що отримані знання, досвід успіху, допоможуть учасникам за для розвитку своєї особистості та самореалізації у суспільстві. Проект сприяв підвищенню професійного рівня педагогів-волонтерів не менше 6 НГО м. Чернігова по роботі з вразливими верствами населення.


   
 • Лютий-березень 2015 рік. «Єдина Україна». ЧОБО «Аратта» в лютому-березні 2015 р. разом із Фондом «ProForKids» організували Програму «Єдина Україна» для допомоги тимчасово переміщеним сім’ям з дітьми з Донецької та Луганської областей. В рамках програми були закуплені та роздані продукти харчування для 195 сімей, санітарно-гігієнічні засоби та памперси для 77 сімей. Також була надана грошова компенсація на придбання ліків для дітей. Було проведено ряд творчих майстерень для дітей та батьків з 50 сімей: по декупажу та плетінню. Ці творчі заняття допомогли відволіктись, відчути радість спілкування та задоволення від своєї роботи.


   
 • 2014-2015рр. «Проект вихідного дня". Мета: організація змістовного і корисного дозвілля для волонтерів та сімей, що знаходяться під опікою «Аратти». Зміцнення духу, допомога у фізичному та пізнавальному становленні особистості шляхом відвідування басейну, спорткомплексу "Спорт-лайф", спорт диспансеру, театру, кінотеатру, планетарію, боулінгу. «В здоровому тілі – здоровий дух!»

   
 •  2013 рік. Територія успіху-2. Проект здійснився з лютого по грудень 2013 року при фінансуванні Відділу у справах сім’ї та молоді Чернігівської міської ради. На першому етапі було організоване змістовне дозвілля, яке сприяло формуванню особистості й розвитку здібностей дітей та молоді міста Чернігова шляхом створення сприятливих умов роботи Учбового центру ЧОБО «Аратта» для позитивної творчої діяльності та обміну досвідом. Учасниками проекту були діти та молодь від 6 до 35 років, із найбільш вразливих верств населення, 220 чоловік. Кількість учбового часу на гуртки становила 320 годин. На другому етапі проекту були здійснені заходи по організації та проведенню майстер-класів, виступів та тренінгів учасників гуртків, метою яких було поділитися своїми навичками,знаннями зі своїми однолітками. Моделювалася ситуація «Рівний рівному». Було здійснено виступи в школах № 27, 10, Ново-Білоуській школі та у самій «Аратті» (не менше 70 чоловік продивилися наші презентації). Театр «Дивосад» виступив на міжнародному фестивалі у Польщі, де зайняв призове місце.
   
   
 • 01.08.2013 року по 31.06.2014 року „Від Чернігова до Одеси”: внесок громади із забезпечення права дитини на захист від шкідливих речовин”. Чернігівська обласна благодійна організація „Аратта” у співпраці з Одеським обласним рухом „Віра. Надія. Любов” та за підтримки Посольства США в Україні, втілюють у життя проект. У межах даного проекту відбудеться:
  • навчання тренерів із первинної профілактики наркоманії, ВІЛ/СНІДу та злочинності серед підлітків;
  • проведення профілактичної програми „Вибір” для восьмикласників у десяти школах Чернігова та трьох школах Одеси, а також для п’ятикласників у трьох школах Чернігова;
  • проведення для освітян та правоохоронців навчальних семінарів з основ науково обґрунтованої профілактики;
  • проведення круглих столів в Одесі та Чернігові;
  • підготовка та видання публікацій на тему профілактики.
  www.shield.ho.ua;
  VK: http://vk.com/club43769842 (група: „Вибір”);
  FB: https://www.facebook.com/groups/choice2010/ (Prevention Program, CHOICE)


   
 • Липень 2013. Міжнародний літній табір. З 14 по 28 липня 2013 року проходив Міжнародний літній табір на березі р. Десна в селі Макошино, Менського району. Табір відбувся в рамках започаткованої програми тісної співпраці між учнями та вчителями Дуврського Коледжу з Великобританії та установами села Макошино. Партнером виступила Макошинська районна благодійна організація «Нащадки Аратти». Програма табору була цікавою та різноманітною. заняття по групах з англійцями: умілі руки, англійська мова, українська мова, перша допомога, фізичний труд у селі. Також проходили спортивні змагання та конкурси на пляжі, відбувалися спільні концерти та спілкування біля вогнища. Біля 80 дітей з Макошино та 20 дітей з підопічних сімей ЧОБО «Аратта» прийняли участь у програмі табору.

   
 • 2012-2013рр. «Проект вихідного дня". Мета: організація змістовного і корисного дозвілля для волонтерів та сімей, що знаходяться під опікою «Аратти». Зміцнення духу, допомога у фізичному та пізнавальному становленні особистості шляхом відвідування басейну, спорткомплексу "Спорт-лайф", спорт диспансеру, театру, кінотеатру, планетарію, боулінгу. «В здоровому тілі – здоровий дух!»
 • Жовтень 2010-2013рр. "Вибір" - це програма профілактики наркоманії, ВІЛ/СНІДу та злочинності серед підлітків. Програма базується на успішному міжнародному та національному досвіді профілактики. В 2010/11 пілотне проведення програми "Вибір" проводилось в трьох школах м. Чернігова курсантами Чернігівського юридичного коледжу Дежавної пенітенціарної служби. В 2011/12 програма проводилась студентами Чернігівського педагогічного університету в п'яти чернігівських школах. Досвід курсантів врахований під час другої стадії програми. В 2012/13 „Вибір” проводиться в десяти школах міста і команда тренерів включає студентів, курсантів та співробітників міліції. «Аратта» надає програмі „Вибір” організаційну та матеріальну підтримку.
  http://www.youtube.com/watch?v=LokqyFvL20Q
  http://shield.ho.ua/news.htm
   
 • 2012 рік. З лютого по грудень при фінансуванні Відділу у справах сім’ї та молоді Чернігівської міської ради здійснився проект «Територія успіху». Було організоване змістовне дозвілля, яке сприяло формуванню особистості і розвитку здібностей дітей та молоді міста Чернігова шляхом створення сприятливих умов роботи Учбового центру ЧОБО «Аратта» для позитивної творчої діяльності та обміну досвідом. Учасниками проекту були діти та молодь від 6 до 35 років, із найбільш вразливих верств населення, 200 чоловік. Кількість учбового часу на гуртки становила 320 годин.

        

 • Липень 2012. Міжнародний літній табір. З 15 по 30 липня 2012 року проходив Міжнародний літній табір на березі р. Десна в селі Макошино, Менського району. Табір відбувся в рамках започаткованої програми тісної співпраці між учнями та вчителями Дуврського Коледжу (Dover Colledge) з Великобританії та установами села Макошино. Партнером виступила Макошинська районна благодійна організація «Нащадки Аратти». Програма табору була цікавою та різноманітною. заняття по групах з англійцями: умілі руки, англійська мова, українська мова, перша допомога, фізичний труд у селі. Також проходили спортивні змагання та конкурси на пляжі, відбувалися спільні концерти та спілкування біля вогнища. Біля 60дітей з Макошино та 10 дітей з підопічних сімей ЧОБО «Аратта» прийняли участь в програмі табору.   
 • Травень 2011р. «Аратта» придбала нове приміщення при фінансовій підтримці наших закордонних друзів та партнерів:
  - благодійна організація «Stichting Netwerk-Chernigov» з м. Зволле, Нідерланди, котра підтримує «Аратту» вже 12 років! http://www.myoffice.nl/gids/Stichting_Netwerk_Chernigov.html
  - благодійна асоціація «Друзі Аратти», Хорсенс, Данія.
  Детальніше.. http://www.gorod.cn.ua/news_30042.htm
   
   
 • Липень 2011 р. Міжнародний літній табір. З 15 по 30 липня 2011 року проходив Міжнародний літній табір на березі р. Десна в селі Макошино, Менського району. Табір відбувся в рамках започаткованої програми тісної співпраці між учнями та вчителями Дуврського Коледжу (Dover Colledge) з Великобританії та установами села Макошино. Посередниками та партнерами виступили: Макошинська районна благодійна організація «Нащадки Аратти», благодійна організація «Британська Гуманітарна Допомога», Чернігівська обласна благодійна організація «Аратта». Програма табору була цікавою та різноманітною. Щоденно проводились тематичні заняття з англійської мови для груп різного віку та різного рівня знання англійської мови, діти вчилися спілкуватися на англійській мові, поповнювали словниковий запас, училися надавати першу допомогу, допомогу на воді та у побуті. Також проходили товариські матчі з футболу, спортивні змагання та конкурси на пляжі, відбувалися спільні концерти та спілкування біля вогнища. Біля 100 дітей з Макошино та Чернігова прийняли участь в програмі табору.


   
 • 01.05 - 01.12.2011 проект «Чернігову бути зеленим» до Міжнародного року лісів ЧОБО «Аратта» у партнерстві з Міжнародним Благодійним Фондом «Глобальна допомога» за фінансової підтримки Фонду сприяння демократії при посольстві США. В межах проекту було проведено низку публічних заходів, направлених на привернення уваги до стану міських лісів: Кордівки та Ялівщини, у яких планується залучення широких верств громади міста Чернігова.

  http://www.gorod.cn.ua/news_30814.html

  http://newvv.net/region/213826.html

  http://siver.com.ua/news/lasij_shmatok_jalivshhina/2011-12-02-9125

  http://pik.cn.ua/novini-chernigova-novosti-chernigova/5958-derzhupravlinnja-ohorony-navkolyshnogo-pryrodnogo-seredovyshcha-za-rlp-v-jalivshchyni

  http://pik.cn.ua/novini-chernigova-novosti-chernigova/6002-jak-deputaty-za-jalivshchynu-golosuvaly-fotodokaz-

  http://pik.cn.ua/novini-chernigova-novosti-chernigova/5847-chernigivska-vlada-planuje-obmezhyty-dostup-ljudej-v-jalivshchynu

  http://siver-info.com/news/2011-08-09-3968

  http://www.chernigiv-rada.gov.ua/nagalni/nag-pitannya/1392

  http://despravda.com/rodina-i-kpu-naperegonki-za-golosami-chernigovcev/

  http://www.chernigiv-rada.gov.ua/nagalni/nag-pitannya/1392

  http://dponline.cn.ua/2011/09/23/відео-застереження-від-«аратти»-якщо/

  http://siver.com.ua/news/problemni_pitannja_chergovoji_sesiji_chernigivskoji_miskoji_radi/2011-11-29-9108

  http://monitor.cn.ua/ru/politics/1700

  http://www.newvv.net/politics/chernigov/213917.html

  http://pik.cn.ua/novini-chernigova-novosti-chernigova/6103--shcho-bude-z-jalivshchynoju-v-nedalekomu-majbutnomu- 

  http://www.gorod.cn.ua/news_31310.html

  http://vid.cn.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=6162&Itemid=49

  http://www.gorod.cn.ua/news_31473.html

  http://www.gorod.cn.ua/news_31468.html

   
   

 • 01.01 - 31.12.2011 «Голос батьків», направлений на покращення якості життя сімей, що мають дітей з вадами зору, шляхом створення батьківської громадської організації. Проект реалізується Чернігівською обласною благодійною організацією «Аратта» за фінансової підтримки проекту МАТРА посольства Королівства Нідерландів в Україні.


   
 • 1998-2011 – 1 200 000 тон гуманітарної допомоги було роздано у Чернігівській області серед нужденних.
   
 • 2010 рік, травень, Чернігівська благодійна організація «Аратта» організувала і провела Фестиваль «Обереги Української Сім’ї». Шість сімей учасників з ГО «Сім’я», ГО «Євроклуб», ЧОБО «Аратта». Партнери: Міський відділ сім’ї та молоді, ГО «Новий Чернігів», ВАТ «Стріла», підприємство «Наша булочка», музей М.Коцюбинського. Місце проведення: музей М.Коцюбинського. Мета заходу: зміцнити статус української сім’ї, надихнути учасників на збереження українських традицій та культурних цінностей, поділитися досвідом між собою та підростаючим поколінням шляхом проведення Фестивалю.


   
 • 2009 рік, з 22 червня по 4 липня в с.Макошино Менського району на мальовничому, живописному березі р.Десна пройшла Літня Сімейна Екошкола для сімей волонтерів та підопічних малозабезпечених родин Чернігівської та Макошинської благодійних організацій «Аратта». Оздоровилося 30 дорослих та 50 дітей. Спонсори і партнери проекту це благодійна організація «Британська Гуманітарна Допомога» (Англія) та Управління у Справах Сім’ї, Дітей та Молоді (Чернігів).


   
 • 2009 рік, з 2.06. по 5.06. Молодіжна Театральна студія «ДИВОСАД» взяла участь у VII міжнародному конкурсі фестивалів Чудотеатрів для молоді з особливими потребами, що проходив у місті Тщев, Польща.


   
 • 2009 рік, з 6 по 15 квітня, 34 дитини з сімей, що знаходяться під опікою Чернігівської обласної благодійної організації «Аратта» знов відвідали Данію, точніше м.Хорсенс. Запросила їх до себе Датська благодійна асоціація «Друзі Аратти», під керівництвом Сюзанни Прайслер. Це була незабутня казкова подорож!


   
 • Літо 2008 – пройшов проект «Наша земля Аратта». В рамках проекту підготовлена група тренерів-старшокласників. З успіхом провели цикл тренінгів за принципом «Рівний-рівному» в ЧОБО «Аратта» в середній школі с.Старий Білоус та у 3х філіалах «Аратти». Підвищився рівень екологічної свідомості молоді м.Чернігова і трьох малих міст Чернігівської області. Підвищилась поінформованність громадськості про роль громади і активізувалась громадянська позиція молоді та жителів 4-х обраних громад по поліпшенню экологічної ситуації на містах. В цих же громадах проведені екологічні акції.

   
   
 • Проект «Альянс». В червні 2008 року підвищено професійний рівень 20-ти представників із 7-ми ОГС міста (клієнтами кожної із яких є від 50 до 130 чоловік) шляхом проведення тренінгу „Стратегічне планування” та обміну досвідом між учасниками.

 • Жовтень-грудень 2008 року при фінансуванні Чернігівського міського відділу сім’ї та молоді проходить проект «Старі казки на новий лад». Мета цього проекту – виховання гармонійно-розвинутої особистості шляхом організації «Творчої майстерні» і роботи в ній.


   
 • Липень 2008р. – липень 2009р. Проект «Наша власна стежина» за програмою «Матра\КАП» при фінансуванні посольства Нідерландів в Україні. Соціалізація молодих людей з особливими потребами, ліквідація психологічних бар’єрів між здоровими людьми та інвалідами, сприяння розвитку творчої діяльності людей з особливими потребами, сприяння задоволенню інтересів та розвитку здібностей молоді шляхом створення та діяльності Молодіжного клубу, який включає 7 гуртків.


   
 • Літня Сімейна Екологічна школа “Екоград-2001-2005”, екологічне виховання та оздоровлення сімей членів та підопічних “Аратти” на беречі річки Снов.
 • Підтримка ініціативних груп та груп взаємодопомоги в малих містах Чернігівської області. В результаті цього ці ініціативні групи зареєстровані як самостійні НДО в районних містах Щорс, Городня та с. Макошино Менського району (у 2003р.).
 • “Казкова подорож в королівство Данії” - оздоровлення дітей з соціально-незахищених родин в Данії у 2002, 2004 та у 2005 роках, 30 дітей кожний рік.
 •  “Твої крила”, 2001-2005 р.р. партнери в проекті Центра гуманістичних технологій “АХАЛАР” - розробка інноваційних підходів до роботи з соціальної адоптації дітей з спеціальними потребами (за підтримки інституту сталих спільнот UCAN).
 •  “Допомога дітям-інвалідам” з січня 2004 р. підготовка медичних аплікаційних форм та пошук закордонних спонсоріи для надання допомоги інвалідам та хворим на тяжкі захворювання (за підтримки благодійних організацій “Британська Гуманітарна Допомога”. “Ті що несуть важливу допомогу” (Великобританія); “Аратта-Данія” (Данія)).


   
 •  “Екодзвін”. 2001-2005р.р., екопросвіта підлітків в Екоклубі “Аратти” та в трьох районах Чернігівської області (за підтримки Програми Розвитку ООН по програмі “Чорнобиль об’еднує”).
 •  “Разом у майбутнє”, з вересня 2005р. працює молодіжний клуб, з метою попередження негативних явищ серед підлітків групи ризику м. Чернігова при підтримці програми Матра/КАП посольства Нідерландів.


   
 •  “З горіха зерня”, вересень 2005. підняття соціального іміджу багатодітних родин м. Чернігова та підвищення їх творчої активності (за підтримки Світового банку за проектом “Голос Громадськості” при сприянні Чернігівського Агентства Регіонального Розвитку) .
 •  Пошук та розподіл гуманітарної допомоги серед малозабезпечених верств населення, навчальних та медичних закладів, постійно.

В “Аратті активно та успішно працюють близько 70 волонтерів.